Заклад професійної (професійно-технічної) освіти «Миколаївський центр професійної освіти»

  • Сторінки трагедії Бабиного Яру

               

        

          29 вересня 2022 року виповнюється 81 рік з початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках. Ці трагічні події відомі як символ «Голокосту від куль» і нацистської  політики масового знищення населення.

             Урочище Бабин Яр у місті Києві – можливо, найбільш жахливий, але далеко не єдиний символ Голокосту в Україні. Масові страти людей за національною, етнічною, расовою, культурною, релігійною та класовою ознаками проводилися тоталітарними режимами у минулому столітті на всій території України.

             І сьогодні Бабин Яр має слугувати світовій спільноті застереженням про небезпеку від ненависті, расизму, міжнаціональної ворожнечі, переслідування та знищення людей за етнічною, політичною, релігійною або іншими ознаками. Сьогодні рашисти, наслідуючи нацистів, заявляють про «розв’язання українського питання» подібно до гітлерівського «розв’язання єврейського питання», а вигаданий у російській федерації «антифашизм» став прямою загрозою для українців у сучасній Україні.

           29 вересня 2022 році в Миколаївському професійному ліцеї будівництва та сфери послуг проведено онлайн бібліотечний урок «Сторінки трагедії Бабиного Яру». Учасники провели аналогії із сьогоденням, відзначили що і зараз, у ХХІ столітті геноцид знову прийшов на українську землю.

            Про жорстокі масові вбивства людей російськими окупантами, вчинені фізичні й моральні тортури, намагання спалити тіла, щоб приховати свої злочини, свідчать і звільнені Буча, Ізюм, і тимчасово окуповані Маріуполь та інші українські міста і села.

               Але не тоді, не зараз -  нас не зламати. Ми – вистоїмо, перемога буде за нами.

    розміщено: 29.09.2022