-
Голокост: байдужість – це теж злочин.
Щорічно 27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту. 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.
Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України.
В основі Голокосту лежав антисемітизм, ненависть до євреїв стала ключовим принципом нацистської ідеології. Частиною плану також були: правова дискримінація, погроми, конфіскація майна та бойкот підприємств, які належали євреям.
Голокост є одним із найбільших злочинів проти людяності, який нагадує нам, що світ має обʼєднуватись і протистояти ідеям, що ставлять під загрозу суверенітет будь-якої з країн світу та порушують права представників різних національностей.
Сьогодні, маючи таке потужне застереження, як памʼять про Голокост, не всі народи зробили висновки з цієї жахливої сторінки в історії людства. Війна Росії проти України виразно засвідчила, що пасивна памʼять про злочини геноциду не є запобіжником від їхнього повторення. Рашисти підхопили геноцидні практики нацистів у наш час.
Нагнітання ненависті до українців протягом десятиліть на російському ТБ, призвели до реальних спроб "остаточно вирішити українське питання". Вже в перші місяці повномасштабного вторгнення світ побачив розстріли в Бучі, масові вбивства і катування в Ізюмі, знищення цілих міст і мобільні крематорії в окупованому Маріуполі.
Світ знову мовчки спостерігає. Проте, байдужість – це теж злочин.
27 січня 2025 року в групах першого курсу проведено бібліотечний урок пам'яті, присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту