-
Мова – це душа народу, народ без мови – не народ!
Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни.
Українська мова є другою або третьою слов'янською мовою за кількістю мовців і входить до 30 найпоширеніших мов світу. Носіями української мови є 40-45 мільйонів людей, більшість з яких мешкають на території України. Поширена наша мова також у Білорусі, Молдові, Польщі, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де проживають українці.
Щороку, 9 листопада, Україна відзначає День української писемності та мови. На державному рівні це свято було встановлене ще у 1997 році, але, сьогодні ми усвідомлюємо його справжнє значення.
За традицією, в цей день, щорічно проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Приєднатися до його написання можуть усі охочі. Цього року попри війну він також відбувся.
Здобувачі освіти та педагоги Миколаївського професійного ліцея будівництва та сфери послуг, традиційно, приєдналися та взяли участь у Всеукраїнському флешмобі, адже Радіодиктант національної єдності - це не про перевірку грамотності, а про єднання.
Українська мова – це те, що вирізняє нас з-поміж інших народів, те, що із раннього дитинства формує наш світогляд, наше мислення, нашу картину світу. Мова передається нам від батьків і забезпечує нерозривний зв’язок поколінь. Мова вказує нам, хто ми є насправді, якої землі ми діти, якої держави громадяни.