-
Тиждень природничо-математичних дисциплін
З 08.04.2024 по 12.04.2024 в Миколаївському центрі професійної освіти пройшов предметний тиждень природничо-математичних дисциплін, метою якого було спонукання здобувачів освіти до вивчення предметів природничо-математичного циклу, розкриття творчого потенціалу, залучення учасників освітнього процесу до творчої, активної діяльності, встановлення міжпредметних зв’язків, виховання згуртованості, поваги до товаришів та їхньої думки.
08.04.2024 викладач математики Вірдо О.Ю. для здобувачів освіти 348 групи провела інструктаж «Як ефективно підготуватися до НМТ з математики ?».
Викладачка звернула увагу на особливості проведення НМТ-2024 з математики, рекомендувала здобувачам освіти виконувати тестові завдання (онлайн ЗНО попередніх років) із предметних збірників «Інформаційні матеріали» УЦОЯО, які навчають працювати динамічно, дотримуючись визначених часових параметрів. Також запропонувала долучитися і до відеоуроків, які є на платформах онлайн студій: EdEra:ed-era.com, (Освіторія):ilearm.org.ua, Prometheus: Prometheus.org.ua, BeSmart: besmart.study тощо.
09.04.2024. викладачем математики Вірдо О.Ю. був проведений показовий урок з геометрії у 281 групі з теми «Правильні многогранники».
Урок проведено з використанням сучасних педагогічних технології навчання. Викладач пояснював новий матеріал у супроводі інтерактивного плаката. На уроці педагог розвивала предметну та математичну компетентність, звернула увагу на міжпредметні зв’язки математики з іншими предметами. Урок пройшов в позитивній емоційній атмосфері.
9 квітня у групі 248 викладач географії Божко Наталія Віталіївна провела географічну онлайн подорож країнами світу. Урок-подорож, розрахований на закріплення знань здобувачами освіти про країни світу. На уроці здобувачі говорили про географічне положення країн, культурні цінності та населення різних країн світу.
Урок - подорож дає можливість застосовувати комп’ютерні технології для зібрання та опрацювання необхідного матеріалу, розвивати інтелектуальні здібності, прагнення до творчого пошуку та креативної роботи; виховувати почуття прекрасного, любов до оточуючої дійсності, до предмету географії. Урок пройшов в гарній пригодницькій атмосфері. Здобувачі освіти закріпили свої знання за допомогою інтерактивних технологій.
10.04.2024. викладачем біології та екології Нестерчук Тетяною Олександрівною була проведена інформаційна година за темою: «Домедична допомога в умовах воєнного часу для цивільних осіб» в групі 271. Зважаючи на те, що через терористичні дії армії рф зростає кількість жертв серед цивільного населення України, на сьогодні вкрай важливо володіти базовими навичками надання першої домедичної допомоги, які допоможуть врятувати чиєсь життя.
Під час інформаційної години зі здобувачами освіти були розглянуті правила та порядок надання першої домедичної допомоги під час: вивільнення потерпілого від факторів, які травмують; виникнення різного виду кровотеч; вивихів та переломів; термічних та хімічних враженнях; проведення серцево-легеневої реанімації тощо.
11.04.2024. викладачем математики Климентьєвою Ларисою Миколаївною в групі 171 було проведено онлайн гру "Математична мозаїка". Метою даної гри було зацікавити здобувачів освіти математикою, показати зв'язок математики з іншими науками, сприяти розвитку логічного міркування. Найбільш активними учасниками гри були Бунь В., Смирнов Є., Латій Д, Чередник А,. Давиденко Р., Самсонова К., Дейнега А.
12.04.2024 викладачем хімії Кукалець Ольгою Олексіївною була проведена інтелектуальна гра "Хімічні перегони" в групі 181. Мета заходу: розширити знання учнів про хімічні елементи, розвивати інтерес до вивчення хімії як науки, показати зв’язок хімії з іншими науками та життям, розвивати творчу активність, вміння приймати правильне рішення, працювати в колективі, виховувати цілеспрямованість, допитливість, самостійність, наполегливість у здобутті знань. Найбільш активними учасниками гри були Кузовков Влад, Мациборук Наталія.
12.04.2024, в День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день космонавтики, викладач фізики і астрономії Анісімова Лілія Анатоліївна провела для здобувачів освіти 171 групи урок-сторітелінг "Як українці людину у космос відправили".
Присутні познайомилися з історією становлення ракетно-космічної галузі. Чимало вчених, які суттєво вплинули на розвиток вивчення космічного простору, мають українське коріння - Микола Іванович Кибальчич, Костянтин Едуардович Ціолковський, Юрій Васильович Кондратюк, Володимир Миколайович Челомей, Сергій Павлович Корольов, Валентин Петрович Глушко, Олександр Дмитрович Засядько. Саме їхні ідеї та дослідження зіграли велику роль у подальшому розвитку космонавтики.
Урок пройшов захоплююче і емоційнно та сприяв становленню наукового світогляду здобувачів освіти, розвитку почуття патріотизму та гордості за свою країну. Діти з цікавістю дізналися по сучасні напрямки роботи галузі.
Наприкінці уроку здобувачі освіти здійснили віртуальний тур Національним музеєм космонавтики ім. С. П. Корольова у Житомирі, під час якого уявили себе відважними підкорювачами космічних глибин та «пройшлися» під величезним космічним кораблем, детально роздивилися осколки метеорита, місячний ґрунт та дізналися, яку їжу в тюбиках брали в політ космонавти.