Заклад професійної (професійно-технічної) освіти «Миколаївський центр професійної освіти»

  • Всесвітній тиждень медіа та інформаційної грамотності

           Щорічно за ініціативи ЮНЕСКО відзначають Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності. В Україні ця подія  тривала з 24 до 31 жовтня 2022 року.

             Нині медіапростір є невіддільною частиною життя ледь не кожної людини. Ми є споживачами й творцями контенту і різної інформації у мережі. Однак поряд з освітніми матеріалами, корисною інформацією та розвагами, мережею поширюються й фейки, маніпуляції, збір даних. Тож однією з головних навичок сьогодення є вміння критично сприймати інформацію та опрацьовувати її.

           Здобувачі освіти МПЛБ та СП долучилися до заходів у межах Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності, який був проведений в ліцеї:  було організовано перегляд відео з тем: «Навіщо бути медіаграмотними?», « Правила спілкування в інтернеті»,  «Фейк чи маніпуляція. Як розпізнати?», проведені онлайн тестування «Я + Медіа», «Критичне сприйняття медіатексту», « Перевіряйте й аналізуйте інформацію».

            Здобувачі освіти 371 групи брали участь в аналітичній вправі «Аналіз статті та визначення фактів і суджень», метою якої було визначити де в статті факти , а де судження. Активними учасниками вправи були: Буяк Лілія, Гречка Дмитро, Костенко Станіслав, Пашкін Євген. В групі 271 було проведено гру квест «Розвінчуємо маніпуляції в ЗМІ», найбільш активними були Талпа Ілона, Горецька Вікторія, Сендик Діана. Печена Анастасія, Касилова Ірина (381 група) були активними учасниками онлайн вікторини «Фейк чи факт».

             Серед здобувачів освіти груп «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» відбувся конкурс на кращий постер, буклет з тем: Як розпізнати фейкову інформацію; Як розпізнати бота чи троля? Найбільш активними виявилася здобувачі освіти 371 групи, серед яких є ті, які створили відео ( Лобанов Владислав) та сайт (Артем’єв Віктор) на дану тематику.

    розміщено: 28.10.2022