-
Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи
Слова росли із ґрунту, мов жита.
Добірним зерном колосилась мова.
Вона як хліб. Вона мені свята…
Ліна Костенко
27 жовтня в Україні відзначається День української писемності та мови.
Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: «Мова – це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова – багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова – велика моральна культура. Убогість слова – це убогість думки, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості».
Мова – це великий дар. І в кожного народу вона своя. Мова — це доля народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її. Тому що наш народ створював мову віками, багато боровся і бореться за її існування і процвітання. І ми, як свідомі громадяни нашої країни, повинні не тільки зберегти набуте, а й примножувати її багатства для прийдешніх поколінь.
У закладі викладачем української мови і літератури Бугайовою Т. Л. були проведені заходи: інтелектуальна філологічна гра «Мова моя калинова»; година єднання «Українська мова – серце наше», присвячені рідній українській мові. Саме тій мові, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо. Адже, однією із найчисленніших мов слов’янського походження є саме українська мова, мова України, українського народу, наша рідна мова!
І сьогодні, в День української писемності, ми запалюємо три свічі:
першу – любові до Бога, віри, надії в майбутнє України, пам’яті Петра Яцика;
другу – любові до України, її історії, пам’яті Нестора Літописця;
третю – любові до рідної мови, української писемності.
Під час проведення заходів розширили знання здобувачів освіти про походження та витоки української мови; ознайомили з постатями відомих історичних осіб, що мали вплив на розвиток української писемності; розглянули біографічні відомості про Нестора Літописця – «батька української писемності»; закріпили знання здобувачів освіти з фонетики, лексикології, фразеології, морфології та синтаксису; формували вміння використовувати здобуті знання на практиці та розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Виховували любов до рідної мови, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.